11 Aralık 2013 Çarşamba

Lapa kar

Sabah uyandığımda ortalık bembeyazdı. Meteoroloji bu kez tutturmuş, gece boyunca kar yağmış ve her yanı örtmüş. Severim yağan karı izlemeyi. Hele lapa lapa ise...


Ama suratıma vura vura, tipiyle yağarken işe gelmesi pek eğlenceli değildi. Kat kat giyinip metro-metrobüs yapmak, bi pişmek bi üşümek.. Neyse, evde polar battaniye altında kitap okuyup sahlep içtiğimi hayal edebilirim pekala. Yapabilirim, evet. Kaldı şurda 5 saat.

Direnen sardunyacığımı tebrik ediyorum, daha da uzayıp boylandı. Gerçek bir hayatta kalma öyküsüne sahip. Bahçeden geldiği için daha dayanıklı çıktı sanırım, benim bir katkım olmadı pek.  Yoda da benim kadar sevinmişti sabah. Cam önü çiçeği...Kar hala delice yağarken, alttaki şarkı iyi gider dedim. Minneapolis'li indie folk grubu Caroline Smith and the Good Night Sleeps icra ediyor, ben pek seviyorum. İnsanı neşelendiren minnoş şarkılardan. Mutfakta güzel yemekler pişirirken de iyi gider. Evet, Refika Birgül ve ekibi de öyle düşünmüş olmalı ki Mucize Lezzetler'in jenerik müziği.

"But, where has papa gone?
Where has papa gone?
To the coast"

4 yorum:

 1. yoda olmak istiyorum şu anda ya da cam önünde sahlep içerek kitap okuyan kadın...:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat Yoda'ya güzel valla :) Maması-suyu önünde, kalorifer dibinde, kumu düzenli olarak temizleniyor... Oh! Sahlep içmedi henüz ama tatlılardan baklava tercih ediyor kendisi :P

   Sil
 2. Yoda gözüme bir an küçük göründü pencere önünde... bizzat görmesem baya yavru mu falan diye sorardım, o kadar... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pencerenin büyüklüğündendir, yoksa kış kürkü uygulamasına geçince iyice kar leoparına bağladı Yoda :) Oturunca böğrümden ses getiriyor, bütün kucağımı kaplıyor :)

   Sil